Julian Morris
Yazar hakkında:
Ekonomi dalında master derecesini Edinburgh Üniversitesi'nden almıştır. Ardından Çevre Ekonomisi alanında London College'dan ikinci bir master derecesi daha almıştır. Frankfurt'taki Commerzbank'ta analist olarak bir müddet çalışan Morris ardından Londra'da Institute of Economic Affairs (IEA)'de araştırmacı pozisyonunda çalışmıştır. 30'un üstünde makalesi yayımlanmış, 2 kitabın editörlüğünü yapmış olan Morris, IEA'daki çalışmaları devam ederken Westminster Üniversitesi'nden Hukuk lisansı almış ve Cambridge Üniversitesi'nden de Mphil (doktora yeterlilik yılı) almıştır. 2001 yılında IEA'dan ayrılan Morris International Policy Network'u (IPN) kurmuştur. Şu an halen Policy Network'ün başkanlığını ve Reason Vakfı'nın başkan yardımcılığı görevlerini yürütmektedir. IPN'deki görevinin yanında Buckingham Üniversitesi'nde misafir öğretim görevlisidir, Electronic Journal of Sustainable Development(www.ejsd.org)'ın yardımcı editörlüğünü yapmaktadır ve IEA'nın akademik danışma kurulu üyeliğini yapmaktadır. Ayrıca CNN başta olmak üzere birçok televizyon programında ya da haber bültenlerinde küreselleşme ve çevre konularında konuşmacı olarak yer almaktadır.
Yazarla iletişime geçmek için:
jmorris@policynetwork.net


Yazara Ait Makaleler
Soruyu suratımıza çarpıyor Julian Morris. Mademki küresel ısınma deniz seviyesinde olan ülkeleri önce vuracaktır, neden deniz seviyesinin altında bir ülke olan Hollanda ondan çok daha yüksek ...
"Özgür Toplumun Değerleri" çalışmasında yer alan makalelerin yayım hakları her bir makale için o makaleyi yayımlayan yayınevine aittir.
Makalelerin kullanım hakları için yayınevleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

İletişim için iletisim@ozgurtoplumundegerleri.com adresini kullanabilirsiniz.
powered by tolgakurt