Buğra Kalkan
Yazar hakkında:
2004 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitede siyaset bilimi üzerine yüksek lisansını Frédéric Bastiat'nın siyaset felsefesi üzerine yazdığı tez ile 2007'de tamamlamıştır. Kalkan, siyaset bilimi alanındaki doktora çalışmalarına "Klasik Liberalizm Geleneğinde Kendiliğinden Doğan Düzen Kavramının Gelişimi" başlıklı tezi ile Gazi Üniversitesi'nde devam etmektedir. 2010-2011 öğretim yılında Arizona Üniversitesi'nde tez çalışmalarına devam etmiştir. 2005-2009 yılları arasında Liberte Yayınlarında genel yayın yönetmeni olarak çalışmış olan Kalkan, 2009 yılından beri Hitit Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya devam etmektedir.
Yazarla iletişime geçmek için:
bgrkalkan@yahoo.com


Yazara Ait Makaleler
"Sosyalizm ve muhafazakârlık ile birlikte dünyadaki en önemli ideolojilerden biri olan liberalizm, Türkiye'de çok konuşulan ve tartışılan bir fikrî akım olmakla birlikte, liberalizmin felsefî ...
"Özgür Toplumun Değerleri" çalışmasında yer alan makalelerin yayım hakları her bir makale için o makaleyi yayımlayan yayınevine aittir.
Makalelerin kullanım hakları için yayınevleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

İletişim için iletisim@ozgurtoplumundegerleri.com adresini kullanabilirsiniz.
powered by tolgakurt