Cennet Uslu
Yazar hakkında:
Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde, yüksek lisans eğitimini Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde ve doktora eğitimini Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamladı. 1998 - 2000 yılları arasında Birleşmiş Milletler Kadının Kalkınmaya Katılımını Güçlendirme Ulusal Programı Projesi'nde proje asistanlığı görevini yürüttü. 1998 – 2001 yılları arasında Liberal Düşünce Dergisi yardımcı editörlüğü görevini üstlendi. ABD'de bulunan The Leadership Institute'de 2001 yılı içinde bir süre stajerlik yaptı. "Yasal ve Sosyal Çerçevede Türkiye'de İfade Hürriyeti: Sınırlamalar, Tavsiyeler ve Teşvikler" başlıklı Avrupa Komisyonu Projesinde görev aldı. 2002 – 2008 yılları arasında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Halen aynı üniversitede yardımcı doçent olarak görev yapmakta olan Uslu'nun "Doğal Hukuk ve Doğal Haklar" adlı eseri bulunmaktadır.
Yazarla iletişime geçmek için:
caktuslu@yahoo.com


Yazara Ait Makaleler
Robert Nozick 20. yüzyılın en önemli liberteryen filozoflarından biridir. Özellikle John Rawls'ın "Bir Adalet Teorisi" adlı eserine karşı yazmış olduğu "Anarşi, Devlet ve Ütopya" bir başyapıt ...
"Özgür Toplumun Değerleri" çalışmasında yer alan makalelerin yayım hakları her bir makale için o makaleyi yayımlayan yayınevine aittir.
Makalelerin kullanım hakları için yayınevleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

İletişim için iletisim@ozgurtoplumundegerleri.com adresini kullanabilirsiniz.
powered by tolgakurt