Tom Palmer
Yazar hakkında:
Master derecesini Katolik Amerikan Üniversitesi'nin Felsefe Bölümü'nden, doktorasını ise Oxford Üniversitesi'nin Siyaset Bilimi Bölümü'nden alan Tom Palmer, Amerika'nın etkili düşünce kuruluşlarından Cato Enstitüsü'nün kıdemli üyelerinden biridir. Ayrıca Cato Üniversitesi'nin direktörlüğünü yapmakta olan Palmer Atlas Ekonomik Araştırma Vakfı'nın uluslararası programlarının da başkan yardımcılığını yürütmektedir. Palmer, 14 farklı dilde düzenlenen organizasyonlardan ve dünya çapındaki diğer düşünce kuruluşlarının arasındaki iletişim ağının yönetiminden sorumludur. Cato Enstitüsü'ne katılmadan önce Oxford Üniversitesi ve George Mason Üniversitelerinde çalışmış olan Palmer, sıklıkla dünyanın dört bir köşesinde ( Kuzey Amerika, Avrupa, Avrasya, Latin Amerika, Çin ve Orta Doğu) siyaset bilimi, kamu tercihi, sivil toplum ve insan haklarının temelleri hakkında sunumlar yapmakta ve konferanslar vermektedir. Harvard Journal of Law and Public Policy, Ethics, Critical Review ve Constitutional Political Economy gibi dergilerde makaleleri yayımlanmış olan Palmer'ın ayrıca The Wall Street Journal, The New York Times, Die Welt, The Washington Post ve The Spectator of London gibi çeşitli kuruluşlarda yazıları çıkmıştır.
Yazarla iletişime geçmek için:
tomgpalmer@tomgpalmer.com


Yazara Ait Makaleler
Dünya çapında tanınmış bir liberal aktivist olan Tom Palmer Sovyet rejiminin çökmesinin ardındaki nedenleri anlattığı makalesinde bu çöküşte hangi faktörlerin çok etkili olduğunu ortaya ...
"Özgür Toplumun Değerleri" çalışmasında yer alan makalelerin yayım hakları her bir makale için o makaleyi yayımlayan yayınevine aittir.
Makalelerin kullanım hakları için yayınevleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

İletişim için iletisim@ozgurtoplumundegerleri.com adresini kullanabilirsiniz.
powered by tolgakurt