Nigel Ashford
Yazar hakkında:
Siyaset bilimi profesörü olan İngiliz akademisyen Ashford, İngiltere'deki Staffordshire Üniversitesi'ndeki görevinin ardından 2002 yılından itibaren Washington DC'de yerleşik bulunan Institute for Humane Studies kurulu için çalışmaya başlamıştır. Ashford, International Anthony Fisher Trust Ödülüne sahiptir.
Principles of a Free Society Project adlı eseri ülkemizde Jarl Hjalmarson Foundation ve Liberal Düşünce Topluluğu'nun katkılarıyla "Özgür Toplumun İlkeleri" adıyla Liberte Yayınevi tarafından yayımlanmıştır. Ashford'un katkıda bulunduğu ve müellifi olduğu diğer eserler şunlardır: US Politics Today (1999); Public Policy and the Impact of the New Right (1994); A Dictionary of Conservative and Libertarian Thought (1991).
Yazarla iletişime geçmek için:
nashford@gmu.edu


Yazara Ait Makaleler
"Neden sadece liberalizmin egemen olduğu bir sistemde özgür olabilir insanlar?" sorusuna bir nevi cevap niteliğinde Nigel Ashford'un makalesi. Özgürlük kavramının tarihine kısaca göz atan Ashford, ...
Açıkça kendilerini liberal olarak adlandıramayan ama liberalizmin ortaya koyduğu evrensel insan haklarına, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne sahip çıkanların çokça tekrarladıkları bir ...
"Özgür Toplumun Değerleri" çalışmasında yer alan makalelerin yayım hakları her bir makale için o makaleyi yayımlayan yayınevine aittir.
Makalelerin kullanım hakları için yayınevleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

İletişim için iletisim@ozgurtoplumundegerleri.com adresini kullanabilirsiniz.
powered by tolgakurt