Murray Rothbard
Yazar hakkında:
Avusturya Okulu iktisatçısı ve Amerikan entelektüelidir. Modern liberteryenizm, serbest piyasa anarşizmi üzerine çalışmış ve anarko–kapitalizm kavramının yaygınca kullanılmasına neden olmuştur. Yirminin üzerinde kitap yazmıştır ve sadece iktisat bilimiyle değil, erken jazz tarihi dönemi, Alman Barok kilise mimarisi, peynir, sinema gibi birçok farklı konu ile ilgilenmiştir. Avusturya Okulu'nun kendiliğinden doğan düzen kavramı üzerinden serbest piyasa ve finansal piyasalar konularını incelemiştir. Devletin ekonomideki yerini hem iktisadi anlamda hem de siyasal anlamda sert bir şekilde eleştirmiştir.
Avusturya Okulu'nun en önemli isimlerinden olan Ludwig von Mises'in geliştirdiği insan davranışı biliminin anlaşılabilmesi adına yazdığı Man, Economy and State (İnsan, İktisat ve Devlet) oldukça ses getirmiştir.
Yazar ve Eserleri Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin:
http://murrayrothbard.com/


Yazara Ait Makaleler
Liberal değerlere bağlı olan bir kişinin nükleer ve diğer tüm kitle imha silahlarına karşı duruşu ne olmalıdır? Bir liberale göre zorunlu askerlik meşru mudur? Endüstriyel bir ülkenin ...
"Özgür Toplumun Değerleri" çalışmasında yer alan makalelerin yayım hakları her bir makale için o makaleyi yayımlayan yayınevine aittir.
Makalelerin kullanım hakları için yayınevleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

İletişim için iletisim@ozgurtoplumundegerleri.com adresini kullanabilirsiniz.
powered by tolgakurt