Anthony de Jasay
Yazar hakkında:
1925 Macaristan doğumlu olan filozof, devletçiliğe karşı olan yazıları ile bilinir. Lisans derecesini ziraat alanından alan Jasay, ülkesinden kaçmak zorunda kaldığı 1948 yılına kadar serbest gazetecilik ile uğraştı. Ülkesinden kaçtıktan sonra 2 sene Avusturya'da yaşayan Jasay daha sonra part-time iktisat öğrenimi göreceği Avustralya'ya göç etti. Oradan da 1955 yılında Oxford'a giderek Nuffield College'da eğitim gördü. 1962 yılında Paris'e taşındı ve bankacı olarak çalıştı. 1979 yılında emekli olarak Normandiya kıyılarında yaşamaya başladı. Onun ilgi alanı özellikle iktisat olsa da daha sonraları siyaset felsefesiyle de ilgilendi. 6 dile çevrilen 5 kitap ve İngilizce, Almanca ve Fransızca olmak üzere sayısız makale yayımladı.
Yazarla iletişime geçmek için:
anthony@dejasay.org


Yazara Ait Makaleler
Anthony de Jasay insanların gönüllü şekilde mübadele ettiği bir düzen ile bir otoritenin merkezden her şeye karar verdiği başka bir düzen arasındaki farklılıktan bahsettiği makalesinde ...
"Özgür Toplumun Değerleri" çalışmasında yer alan makalelerin yayım hakları her bir makale için o makaleyi yayımlayan yayınevine aittir.
Makalelerin kullanım hakları için yayınevleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

İletişim için iletisim@ozgurtoplumundegerleri.com adresini kullanabilirsiniz.
powered by tolgakurt