Karl Popper
Yazar hakkında:
1902 doğumlu olan Karl Popper 20. yüzyılın en önemli filozoflarından biri olarak kabul edilmektedir. Avusturya asıllı Britanyalı olan Popper, London School of Economics'de hocalık yapmıştır. Viyana'da orta-üst sınıfa ait bir ailede dünyaya gelmiş olan Popper'ın babası Viyana Üniversitesi'nde Hukuk doktoru olan ve sadece kendi kütüphanesinde 12.000-14.000 cilt kitabı olan biri idi. 1928 yılında psikoloji dalında doktorasını alan Popper Nazilerin başa gelmesi ile birlikte Yeni Zelanda'ya göç etti. "Açık Toplumun Düşmanları" adlı eserini burada kaleme alan Popper, 1946 yılında İngiltere'ye giderek burada mantık ve bilimsel yöntem dersleri vermeye başladı. 1958-59 yılları arasında Aristocu Topluluğu'nun başkanlığı yapmış olan Popper 1965'de "sir" ünvanını aldı ve 1976'da da Birleşik Krallık'ın elit bilim topluluğu olan "Royal Society"e seçildi.


Yazara Ait Makaleler
"Açık Toplum Düşmanları" adlı eseri ile Marksizme entelektüel anlamda büyük darbe indiren Karl Popper ile bu söyleşiyi İtalyan sosyalist gazeteci Giancarlo Bosetti gerçekleştirmiş. (Roma ...
"Özgür Toplumun Değerleri" çalışmasında yer alan makalelerin yayım hakları her bir makale için o makaleyi yayımlayan yayınevine aittir.
Makalelerin kullanım hakları için yayınevleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

İletişim için iletisim@ozgurtoplumundegerleri.com adresini kullanabilirsiniz.
powered by tolgakurt