Henry Hazlitt
Yazar hakkında:
1894 yılında doğdu. Kariyeri 1913 yılında The Wall Street Journal'den atılmasıyla başlamıştır. The New Your Evening Post, The New York Evening Mail ve The New York Evening Herald gibi çeşitli gazeteler için yazılar yazmıştır. 1930 başlarında The Nation'da editörlük yapmıştır. 1946 ile 1966 yılları arasında Newsweek dergisinde "Businnes Tides" sütununda yazmıştır.
Hazlitt çok iyi bir yazar, sivri bir ekonomi düşünürü ve usanmayan bir özgürlük savunucusudur. Yazdığı en önemli kitabı olan Economics in One Lesson ilk basıldığı 1946 yılından beri 1 milyon satış yapmıştır. Bunun yanında içinde The Failure of The New "Economics" (1959) ve The Foundation of Morality (1964)'nin de olduğu 17 kitabın yazarıdır veya editörlüğünü yapmıştır. Hazlitt, Ekonomi Eğitimi Vakfı'nın (The Foundation of Economic Education) kurucu üyesi ve mutemedidir.
Yazar ve Eserleri Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin:
http://www.hazlitt.org/


Yazara Ait Makaleler
"Kapitalizm zengini daha zengin, fakiri de daha fakir yapar" cümlesini hayatı boyunca işitmemiş kişi sayısı çok azdır. Ancak okuyacağınız makale bunun tam tersinin doğru olduğunu, yani serbest ...
Henry Hazlitt, Karl Marx'ın Komünist Manifesto'sunu değerlendirdiği bu yazıda, Komünist Manifesto'nun geneline yayılmış olan çelişkileri anlatıyor. Henüz Marx ölmeden Manifesto'da iddia ettiklerinin ...
"Özgür Toplumun Değerleri" çalışmasında yer alan makalelerin yayım hakları her bir makale için o makaleyi yayımlayan yayınevine aittir.
Makalelerin kullanım hakları için yayınevleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

İletişim için iletisim@ozgurtoplumundegerleri.com adresini kullanabilirsiniz.
powered by tolgakurt