Lawrence W. Reed
Yazar hakkında:
Lawrance W. Reed Mackinac Center for Public Policy'nin başkanıdır. 30 tam zamanlı profesyonel çalışanı bulunan ve 3.3 milyon doların üzerinde bir bütçeye sahip olan bu kuruluşun misyonu vatandaşlara ve karar alıcılara kamusal politika seçeneklerini "serbest piyasa" perspektifinden daha iyi değerlendirmelerini sağlayacak donanım sağlamaktır. Başkan Reed Grove City College'dan ekonomi dalında lisans (1975), Slippery Rock State Üniversitesi'nden (Pennsylvania) tarih dalında yüksek lisans derecesi almıştır (1978). Northwood Üniversitesi'nde iktisat dersleri vermiştir(1977-84). Central Michigan Üniversitesi'nden kamu yönetimi dalında fahri doktora derecesi almıştır(1994). Geçtiğimiz 15 yılda beş kitabının yanı sıra 800 gazete köşe yazısı ve makalesi, 200 radyo yorumu ve akademik dergilerde düzinelerce makalesi yayımlanmış ya da yayınlanmıştır. Bu zaman zarfında 10 dış ülke ve 40 eyalette 700'den fazla konuşma yapan Reed'in siyaset, iktisat ve gazetecilik bağlamında ilgilendiği konular 1985'ten bu yana kendisinin altı kıtada toplam 57 ülkeye gitmesine vesile olmuştur.
Yazarla iletişime geçmek için:
lreed@fee.org


Yazara Ait Makaleler
"Türkiye ekonomisinin tarihinin en büyük krizine girdiği yıl ABD'de bir ekonomi kulübünde yapılan aşağıdaki konuşma esasen politika yapıcılar, uygulayıcılar ve entelektüellerin kulağına ...
"Özgür Toplumun Değerleri" çalışmasında yer alan makalelerin yayım hakları her bir makale için o makaleyi yayımlayan yayınevine aittir.
Makalelerin kullanım hakları için yayınevleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

İletişim için iletisim@ozgurtoplumundegerleri.com adresini kullanabilirsiniz.
powered by tolgakurt