Ken Schoolland
Yazar hakkında:
Hawaii Pasific Üniversitesi'nde ekonomi ve siyaset teorisi alanında profesördür. Lisansını Georgetown Üniversitesi'nde tamamlayan Schoolland, ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu'nda ve ABD Ticaret Bakanlığı'nda çalışmıştır. Sheldon Jackson College ve Japonya Hakodate Üniversitesi gibi pek çok yerde misafir öğretim üyeliği yapmıştır. "Şogun'un Hayaleti: Japon Eğitiminin Karanlık Yüzü" adlı kitabı hem Japonca hem İngilizce olarak yayımlanmış olan Schoolland, International Society for Individual Liberty ve Students in Free üyesidir.
Birçok ülkeye yaptığı seyahatler sonucunda pek çok kültür, gelenek ve ekonomileri inceleme imkânı bulmuştur. "Jonathan Gullible'ın Maceraları: Serbest Piyasa Üzerine Bir Masal" adlı kitabı 2007 yılında Liberte Yayınları tarafından Türkçeye çevrilmiştir.
Yazarla iletişime geçmek için:
kschoolland@hpu.edu


Yazara Ait Makaleler
Kitabın takdim bölümünden kısa bir alıntı ; "Bu kitap eğlencelidir. Okurken bazen neden bazı ülkelerin fakir, bazı ülkelerin ise zengin olduğu sorusunu akla getirir. Önemli ekonomik, pratik ...
"Özgür Toplumun Değerleri" çalışmasında yer alan makalelerin yayım hakları her bir makale için o makaleyi yayımlayan yayınevine aittir.
Makalelerin kullanım hakları için yayınevleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

İletişim için iletisim@ozgurtoplumundegerleri.com adresini kullanabilirsiniz.
powered by tolgakurt