Hüseyin Kalaycı
Yazar hakkında:
ODTÜ'de 1 yıl Makine Mühendisliği okuduktan sonra aynı üniversitenin Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Fransa'da önce IAM Montpellier'de Gıda Ekonomisi, sonra Montpellier Üniversitesi'nde Devlet konulu Siyaset Bilimi DEA'sı yaptı. Kanada'da Laval Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü'nde 3 yıl doktora çalışmalarında bulunduktan sonra doktora derecesini Kanada-Quebec Sorunu üzerine hazırladığı tezle Ankara Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü'nden aldı.
Çeşitli kurumlarda Avrupa uzmanlığı, içerik geliştirme direktörlüğü ve içerik editörlüğü gibi farklı görevlerde bulundu. Kalaycı, halen Maltepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve AB Bölümü'nde siyaset bilimi dersleri veriyor. Araştırma alanları içerisinde milliyetçilik, vatandaşlık, kimlik politikaları, siyasî ideolojiler, modernleşme ve siyaset teorisi yer almaktadır.
Yazarla iletişime geçmek için:
huseyinkalayci@hotmail.com


Yazara Ait Makaleler
"Kendi kendini tayin etme hakkı bağımsız bir devlet kurmak mı yoksa farklı anlamlara gelebilir mi? Özgürlükçü bir teori ile kendi kaderini tayin etme hakkı nasıl ilişkilendirilebilir?" gibi ...
"Özgür Toplumun Değerleri" çalışmasında yer alan makalelerin yayım hakları her bir makale için o makaleyi yayımlayan yayınevine aittir.
Makalelerin kullanım hakları için yayınevleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

İletişim için iletisim@ozgurtoplumundegerleri.com adresini kullanabilirsiniz.
powered by tolgakurt