Isaiah Berlin
Yazar hakkında:
1909 doğumlu olan Isaiah Berlin 20. yüzyılın önemli filozoflarından biri olarak kabul edilmektedir. Mükemmel bir deneme yazarı ve aynı zamanda zengin ve kinayeli bir yapı içinde oldukça etkili bir konuşmacı idi. Rusçadan İngilizceye çeviriler yaptı ve 2. Dünya Savaşında İngiliz Diplomasi Servisi için çalıştı. The Independent gazetesi onun için şu satırları kullandı: "Dünyanın en iyi konuşmacısı, yüzyılın en çok okuyan insanlarından ve zamanın en iyi beyinlerinden biri." 1932 yılında Oxford'a kayıt yaptıran Berlin, 1957-67 yılları arasında Oxford'da profesörlük yapmıştı. 1957 yılında "sir" ünvanı aldı ve 1966 yılında Oxford'daki Wolfson Kolejinin kurulmasına öncülük etti.
Yazar ve Eserleri Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin:
http://plato.stanford.edu/entries/berlin/


Yazara Ait Makaleler
Isaiah Berlin 20. yüzyılın önemli siyaset teorisyenlerinden ve de filozoflarından biridir. Liberal literatürde bir klasik olan ve yayınlandıktan yarım asır sonra dahi siyasi teorilere ilham olan ...
"Özgür Toplumun Değerleri" çalışmasında yer alan makalelerin yayım hakları her bir makale için o makaleyi yayımlayan yayınevine aittir.
Makalelerin kullanım hakları için yayınevleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

İletişim için iletisim@ozgurtoplumundegerleri.com adresini kullanabilirsiniz.
powered by tolgakurt