Ömer Çaha
Yazar hakkında:
1964'te Van Erciş'te doğdu. 1989 yılında, ODTÜ Sosyoloji Bölümü'nü bitirdi. 1993 yılında Bilkent Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi alanında doktora, 1996 yılında da aynı alanda doçentlik unvanını aldı. 1990-1992 yılları arasında Başbakanlıkta Uzman Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra 1992 yılında Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak görev aldı. 1994 yılında Kırıkkale Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde öğretim üyesi olarak göreve başladı. 1999 yılına kadar burada Bölüm Başkanı olarak görev yaptıktan sonra Fatih Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'ne geçti. Burada da Kamu Yönetimi Bölüm Başkanlığı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dekan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Halen aynı kurumda bölüm başkanı olarak görev yapan Ömer Çaha'nın yabancı dilde yayımlanan bir kitabı ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Aynı zamanda şair olan Çaha'nın değişik yerlerde yayımlanan çok sayıda şiiri bulunmaktadır.
Yazarla iletişime geçmek için:
http://www.fatih.edu.tr/~omercaha/


Yazara Ait Makaleler
Türkiye'de son dönemlerde çokça kullanılan kavramlardan biri "sivil toplum" kavramıdır. Öyle ilginç ki, artık askeri darbe hazırlığı içinde olanlar dahi öncelikle "sivil toplumu" darbenin ...
"Özgür Toplumun Değerleri" çalışmasında yer alan makalelerin yayım hakları her bir makale için o makaleyi yayımlayan yayınevine aittir.
Makalelerin kullanım hakları için yayınevleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

İletişim için iletisim@ozgurtoplumundegerleri.com adresini kullanabilirsiniz.
powered by tolgakurt