Mark Skousen
Yazar hakkında:
1947 California doğumlu Skousen ekonomist, yatırım analisti, gazete editörü, kolej profesörü ve 25'ten fazla kitabın yazarıdır. Skousen ekonomi ve mali tarih alanındaki doktora derecesini 1977'de George Washington Üniversitesi'nden almıştır. 1972-1975 arasında CIA'de ekonomi analisti olarak çalışmıştır. Daha sonra IBM ve Hutchingson Technology gibi dev firmalarda danışman olarak görev almıştır. 1997-2001 arasında Forbes'ta köşe yazarlığı yapmış ve The Wall Street Journal, The Journal of Economic Perspectives ve The Freeman'da makaleleri yayımlanmıştır. 2002'de Mont Pelerin Topluluğuna üye olarak seçilmiştir.
Skousen Avusturya Okulu ekonomik teorisini destekler. Serbest piyasa savunucusu olan Skousen ekonomide devletin asgari müdahalesini savunur.
Yazarla iletişime geçmek için:
mskousen@mskousen.com


Yazara Ait Makaleler
Birçoklarının aksine, yazar Mark Skousen, Adam Smith'i modern iktisadın kurucu babası olarak adlandırmak ile yetinmeyip, onu ve onun doğal özgürlük sistemini bir tiyatro oyununun devamlı yara ...
Basmakalıp söz ve görüşlere "klişe" denir. Söz konusu ekonomi olunca da akla gelen klişelerden biri serbest piyasa ekonomisinin zengini daha zengin fakiri daha fakir yaptığıdır. Bir diğeri ...
"Özgür Toplumun Değerleri" çalışmasında yer alan makalelerin yayım hakları her bir makale için o makaleyi yayımlayan yayınevine aittir.
Makalelerin kullanım hakları için yayınevleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

İletişim için iletisim@ozgurtoplumundegerleri.com adresini kullanabilirsiniz.
powered by tolgakurt