Murat Çokgezen
Yazar hakkında:
1966'da İstanbul'da doğdu. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. 1996'da Marmara Üniversitesi'nden doktorasını; yine aynı üniversiteden 2011'de profesörlüğünü almıştır. Halen Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.
Çalışmaları iktisadın girişimcilik, rekabet ve eğitim gibi alanlarında yoğunlaşan Prof. Çokgezen'in Liberte Yayınları'ndan yayımlanmış popüler yazılarını topladığı "Homoekonomikus" ve "Bir İktisatçı Gazete Okuyor" adlı iki kitabı bulunmaktadır. Popüler alandaki çalışmalarına ek olarak, çeşitli akademik dergilerde ve kitaplarda yayımlanmış çalışmaları da mevcuttur.
Yazarla iletişime geçmek için:
mcokgez@marmara.edu.tr


Yazara Ait Makaleler
Üzerinde en çok tartışılan ekonomik kavramlardan biri "özelleştirme"dir. Murat Çokgezen'in kaleme almış olduğu bu makale "özelleştirme" üzerine kapsamlı bilgi sahibi olmak isteyen herkes ...
"Özgür Toplumun Değerleri" çalışmasında yer alan makalelerin yayım hakları her bir makale için o makaleyi yayımlayan yayınevine aittir.
Makalelerin kullanım hakları için yayınevleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

İletişim için iletisim@ozgurtoplumundegerleri.com adresini kullanabilirsiniz.
powered by tolgakurt